Navigace: Cestování » Průvodce » Španělsko » Podnebí

Podnebí ve Španělsku

Odpověď na otázku kdy jet do Španělska, úzce souvisí s tím, kam se na území Španělského království vydáte. Podnebí ve Španělsku by se dalo rozdělit do tří základních skupin.

Španělsko podnebí, počasíPrvní typ podnebí, které ve Španělsku panuje ve vnitrozemí, je kontinentální klima. Počasí zde je charakteristické relativně vysokými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí a také nízkým úhrnem srážek. Kontinentální zimy jsou charakteristické velmi chladným počasím, průměrná teplota se zde pohybuje zhruba kolem -1°C. V zimním období také vanou silnější větry a panuje zde vysoká vlhkost vzduchu i přes nedostatek srážek. Léto v kontinentálních oblastech je poměrně teplé a málo oblačné. Denní teploty se v průměru pohybují kolem velmi příjemných 21°C.

Druhým typem podnebí, které panuje na území Španělska v pásu od Andaluské nížiny kolem jižního a východního pobřeží až k Pyrenejskému pobřeží, je klima středomořské. To se vyznačuje absencí srážek a také vyššími teplotami oproti klimatu kontinentálními. V létě se teploty pohybují v rozmezí od 22 do 27°C. Na pobřeží jsou teploty o něco vyšší, a to v rozmezí od 29 do 31°C. Vyšší teploty jsou způsobeny také diky horkému suchému větru leveche, který vane na jaře směrem od Afriky. Dalším větrem, který ovlivňuje počasí ve Španělsku je také chladnější levante. Teplotní rozdíly mezi dnem a noc jsou na rozdíl od kontinentálního klimatu minimální.

Třetím typem podnebí je klima oceánské, které převládá v oblastech severozápadní části Pyrenejského poloostrova. Zimy jsou zde relativně mírné a léta naopak velmi horká. Přes celý rok zde spadne poměrně hodně srážek. To potvrzují i samotné oblasti, které jsou označovány jako zelené Španělsko.

Zjistěte si aktuální počasí ve Španělsku s předpovědí.

Na území Španělska se nachází několik oblastí, které se vymykají těmto třem typům podnebí. Alpské podnebí se vyskytuje v oblasti Pyrenejí. Budete-li chtít být v teple po celý rok, tak se vydejte na Kanárské ostrovy, právě tady se vyskytuje subtropické podnebí, které se vyznačuje stabilními teplotami pohybujícími se mezi 18 až 24°C. Semiriádní klima naleznete v jihovýchodní části země (zejména oblasti Murcie a Almérie), léta jsou zde velmi horká a naopak zimy poměrně chladné.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
Indie » Goa
hotel: Club Mahindra Beach
strava: Snídaně
od: 11.5. 2013
délka pobytu: 9 dní
do: 19.5. 2013
hotel: Dvůr
od: 9.11. 2013
strava: Bez stravy
do: 16.11. 2013
délka pobytu: 8 dní